خدمات ثبتی محمد خدمات ثبتی محمد .

خدمات ثبتی محمد

ثبت شرکت و ثبت برند

ثبت شرکت و ثبت برند

یکی از بهترین راه ها برای سر و سامان دادن به وضعیت کسب و کارها، ثبت شرکت است. ثبت شرکت تبدیل یک تا چند شخصیت حقیقی بهیک شخصیت و یا واحد حقوقی است که در آن تعدادی از افراد با هدف انجام برخی از فعالیت ها و به صورت اشتراکی اقدام به ثبت شرکت می کنند. ثبت شرکت نه تنها اعتبار حقوقی به فعالیت شرکت می دهد، بلکه باعث می شود فرصت های بسیار بیشتری را شرکا و یا سهامداران شرکت به دست آورده و در مسیر سود آوری و توسعه بهتر قرار بگیرند.

برای ثبت شرکت در ایران حداقل باید دو نفر با هم شراکت داشته باشند. این در دیگر کشورها ممکن است متفاوت باشد و بعضا حتی یک نفر هم می تواند شرکت ثبت کند. برای این منظور باید اظهارنامه ثبت شرکت تهیه شود و برای شرکت نیز باید اساسنامه و یا شرکتنامه با توجه به نوع شرکت تهیه شود. بعد از اینکه تقاضا ثبت شرکت در وب سایت اداره ثبت شرکت ها داده شد، در صورتیکه همه اصول به خوبی رعایت شده باشد و تمامی مستندات به خوبی تهیه شده باشند، شرکت ثبت می شود.

برای ثبت شرکت باید 5 نام به ترتیب اولویت انتخاب کنید. یکی از این نام ها به عنوان نام شرکت شما انتخاب خواهد شد و از این پس شرکت شما با این نام شناخته می شود. لازم به توضیح است که عنوان شرکت با برند یا علامت تجاری متفاوت است هر چند بعضا ممکن است یک نام واحد داشته باشند و برخی نام شرکت را برای برند خود نیز در نظر بگیرند.

ثبت برند موضوعی کاملا متفاوت با ثبت شرکت است هر چند ارتباط نزدیکی با هم دارند. برای ثبت برند الزامی به داشتن شرکت نیست و افراد حقیقی هم می توانند برند ثبت کنند. با ثبت شرکت شما می توانید محصولات، خدمات و کالاهایی تولید و ارائه دهید که ممکن است بسیاری از رقبا شما نیز این کار را انجام دهند. اما زمانی می توانید این محصولات را منحصر به فرد و منحصر به سازمان یا شرکت خودتان بکنید که برای آنها یک برند ثبت کنید. در اصل ثبت برند برای محصول باعث تمایز بین محصولات شما با محصولات مشابه شرکت های دیگر می شود.

ثبت شرکت و ثبت برند هر دو به صورت تخصصی و حرفه ای توسط کارشناسان هلدینگ ویونا انجام می شود. برای این منظور کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و در کمترین زمان صاحب شرکت و برند شوید.

 

 


برچسب: ثبت شرکت و ثبت برند،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۲:۰۴ توسط:خدمات ثبتی محمد موضوع: نظرات (0)

ثبت برند

ثبت برند

برند یا brand یک واژه انگلیسی به معنی علامت تجاری است. علامت تجاری یک نشان یا الگو یا تصویر است که با اشکال گرافیکی و طبق قانون ایران قابل مشاهده و به صورت منحصر به فرد آماده و طراحی می شود تا معرف یک شرکت یا به معنای صحیح کلمه معرف کالاها، محصولات و یا خدمات یک شرکت باشد. این علامت تجاری اغلب حتی بیشتر از اسم شرکت ها به معرفی شرکت می پردازد و به همین جهت در فعالیت های اقتصادی و خدماتی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

صرف طراحی برند و معرفی این نشان تجاری یا علامت تجاری به مشتریان کافی نیست و برای اینکه این علامت مورد دزدی یا سو استفاده واقع نشود و به عنوان یک دارایی همیشه برای شرکت باقی بماند لازم است که ثبت شود. برای ثبت برند یا ثبت علامت تجاری باید از طریق سازمان مالکیت معنوی اقدام کرد. در نظر داشته باشید که الزامی برای ثبت برند وجود ندارد اما معمولا هزینه ثبت نکردن برند از هزینه ثبت برند بیشتر است زیرا برند به راحتی مورد سو استفاده یا تقلید و تقلب قرار می گیرد و باعث سردرگمی مشتریان و متعاقبا از دست دادن مشتریان شرکت ها می شود.

برای ثبت برند، علامت طراحی شده باید شرایط خاصی داشته باشد. شرایطی که نه تنها به معرفی محصول یا خدمت می پردازد بلکه کاملا منحصر به فرد هم باشد و در ضمن تحت شرایط قانونی ثبت برند در داخل ایران و در صورت نیاز به ثبت برند به صورت بین المللی شرایط ثبت بین المللی برند را داشته باشد.

برای ثبت برند لازم است قوانین ثبت برند را به خوبی بشناسید. مثلا اینکه باید از اسامی و علامت های مشهور و شناخته شده استفاده نشده باشد و یا از صفت ها و اسامی غیر معقول استفاده نشده باشد ده ها موضوع دیگر که باید در نظر گرفته شود و توصیه می شود این شرایط را در وب سایت هلدینگ ویونا قبل از اقدام برای ثبت مطالعه کنید.

لازم به توضیح است که برای ثبت برند باید اظهارنامه ثبت برند تهیه شود، از برند استعلام گرفته شود و مطابق با قوانین مالکیت معنوی برند ثبت شود. البته با توجه به اینکه هزینه ثبت برند زیاد نیست، توصیه می شود این کار توسط متخصصین این حوزه در هلدینگ ویونا برای شما انجام شود. این کار در وقت و هزینه شما نیز صرفه جویی زیادی خواهد کرد.


برچسب: ثبت برند،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۳:۴۴ توسط:خدمات ثبتی محمد موضوع: نظرات (0)

ثبت شرکت

ثبت شرکت

هرگاه عده ای حقیقی و یا حقوقی با اراده خود و به منظور انجام اموری بازرگانی دور هم جمع شوند و در اصل فعالیتی شراکتی را برنامه ریزی کنند و طبق قراردادی با هم این شراکت را در اداره ثبت شرکت ها ثبت کنند، اقدام به ثبت شرکت کرده اند. ثبت شرکت یا به منظور تصاحب منفعتی است که به شرکت تجاری شهرت دارد و یا به دنبال ارائه خدمتی عام المنفعه و یا بدون منفعت مشخصی است که به شرکت غیرتجاری یا موسسه غیر انتفاعی شهرت دارد.

ثبت شرکت تجاری طبق قوانین مشخصی انجام می شود که در قانون تجارت ایران دیده شده است و هدف از تشکیل شرکت تجاری همانطور که توضیح داده شد، جلب منفعت یا سود برای شرکایی است که اقدام به ثبت شرکت کرده اند. شرکت های تجاری در هفت دسته تقسیم می شوند:

-         شرکت سهامی

-         شرکت با مسئولیت محدود

-         شرکت تضامنی

-         شرکت تعاونی

-         شرکت نسبی

-         شرکت مختلط سهامی

-         شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت های سهامی و تعاونی خود به دو دسته دیگر نیز تقسیم می شوند که شرکت سهامی عام و خاص می باشند و تعداد شرکا یا سهامداران در این نوع شرکت ها و میزان سهام یا همان آورده شرکا در واقع تعیین کننده میزان سهم هر شریک است و به همان اندازه نیز در منافع و زیان شرکت شریک هستند. ضمن اینکه به غیر از این هفت دسته شرکت تجاری همانگونه که آورده شد، موسسه غیر تجاری نیز به عنوان یک شخصیت حقوقی مجزا در قانون دیده شده است که یا انتفاعی است و یا غیر انتفاعی.

مرجع ثبت شرکت در ایران اداره ثبت شرکت ها است. افرادی که به دنبال ثبت شرکت هستند می توانند با مراجعه به سایت این اداره، درخواست خود را ارائه نمایند. اما باید در نظر داشت که تنظیم اظهارنامه و سایر مستندات نیاز به تخصص دارد. بنابراین لازم است که برای ثبت شرکت از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

برای ثبت شرکت می توانید با مشاوران حرفه ای هلدینگ ویونا مشورت کنید و خدمات خود را به صورت تضمینی و حرفه ای از کارشناسان هلدینگ ویونا بخواهید.


برچسب: ثبت شرکت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۱:۰۰ توسط:خدمات ثبتی محمد موضوع: نظرات (0)